Tur til Ørebro 2013
Loge 115 Libertas - Mårtensgås
Fredag 22.november 2013 kl.10:00 var det avreise fra Oslo. 40 mennesker var klar for tur til Örebro. Som vanlig var det høy stemning blant de reisende. Odd hadde tatt med seg "flenga" og Gunnar Landau hadde kontroll på bussen, så de 32 milene gikk greit unna med stopp for lunsj i Karlstad som vanlig.
Vi ankom Örebro og Stora hotellet kl. 16:00 og ble møtt av Janne. Hotellet ligger idyllisk til tvers overfor Slottet i Örebro.
Fredag kveld var det innvielse av 6 nye brødre i Libertas. Innvielsesseremonien er noe annerledes enn hva vi er vant til i Norge.Det ble en hyggelig aften, og vi ble mottatt med stor hjertelighet som vanlig. Våre damer tilbrakte kvelden sammen med noen av konene til Libertas-brødre på restauranten Brasseri Rendez-Vous .
Lørdagen ble benyttet til shopping og andre aktiviteter i Örebro sentrum. Spørsmålet som var aktuellt var om prosenter spart på salg virkelig var penger spart. Kl.18:00 var vi festpyntet og klare for Gåsemiddag i Losjehuset.107 mennesker var benket for middag. For noen var dette første gangen og kvelden ble veldig hyggelig. Svartsoppan var sikkert en ny erfaring for noen. Etter maten var det kaffe avec og dans.
Søndag var det avreise kl.11:30. Som vanlig var det handlestopp i Töcksfors.
Vi takker 115 Libertas for et hyggelig arrangement, reisekomiteen for opplegget og sjåføren Gunnar Landau for turen.
Reisekomiteen består av Ole Petter Bull og Finn Simonsen.
Jeg håper bildene gir et lite bilde av hvordan helgen forløp.
Terje Jacobsen 4.desember 2013