Velkommen
Vinter og vår 2021-22
Gode Patriarker!
Vi samles rundt Leirbålet i Tro, Håp og Barmhjertighet.
Covid -19 tiden har vært spesiell for oss alle med redsel om å bli smittet, og med de tiltak hver og en av oss, har gjennomført. Vårt Ordensarbeid har vært nedstengt i to år bortsett fra noen måneder høsten 21. Dette vil jo så klart få konsekvenser for vårt Ordensarbeid, hvor vi ligger etter med gradsarbeid, vi har igjen måtte utsette vårt Nordiske møte til mars 2023, og ikke minst arbeidet med å få fremmøtet til å bli som før pandemien.
Som dere vet, så valgte jeg og alle mine embedsmenn og ta en valgperiode til for å gjennomføre det program som vi hadde planlagt. Det arbeidet ser vi nå frem til å kunne gjennomføre i tiden som kommer frem til neste valg.
Leir nr. 4 De Tre Søyler skal være et godt sted å møte brødre fra vårt distrikt, og utvikle broderskapet til det beste for vår Leir, Ordenen og den enkelte bror.
Hovedpatriark og embedsmenn ønsker alle egne og
gjestende patriarker et godt leirår, og velkommen til årets leirslagninger.
Kollegiet vil fortsette arbeidet med å gjøre Leir Nr 4 De Tre Søyler til et godt sted å møte for brødre fra vårt distrikt, som består av følgende loger:
Loge nr. 7 Ragnvald Mørejarl - Ålesund
Loge nr. 23 Gange Rolv - Ålesund
Loge nr. 38 Bjarg - Åndalsnes
Loge nr. 46 Frendar - Ørsta
Loge nr. 69 St. Olav - Sykkylven
Loge nr. 82 Vesterveg - Ålesund
Loge nr. 113 Flåvær - Søre Sunnmøre
Loge nr. 137 Friaren - Stranda
Med patriarkalsk hilsen i
Tro, Håp og Barmhjertighet
Per Helge Henningsen
Hovedpatriark