Loge 90 Vesterhav står foran en meget hektisk høsttermin i 2025.

Da vår loge ble stiftet 15.11.1975 betyr det at vi er 50 år dette året, noe som vi selvfølgelig skal markere til høsten.

Vi teller i dag 76 medlemmer og har et sterkt ønske om flere medlemmer allerede denne høsten. Ekstra kjekt er det med nye medlemmer fra den yngre garde som også senker snittalderes blandt brødrene..

Det er nytt kollegie på plass i år. Noe som betyr at "jubileums-kollegiet" har mye å ta tak i denne høsten.

Dagens kollegie har et spesielt fokus på å lage godt samhold mellom brødrene, såvel på logehuset som utenfor. Det vil bli forsøkt å lage til uformelle sammenkomster mellom brødrene i løpet av høst og vår semesteret. Dette for å skape samhold og etterleve grunnsetningene våre Vennskap, Kjærlighet og Sannhet. Dette jobber vi for å fortsette med i vårt nye kollegie.

Loge Vesterhav sin historie gjennom disse 50 år kommer ut i bokform og vil bli klart til vårt jubileum.

Vel møtt i Sørhauggata 219 annenhver onsdag til våre møter.

 

Olav Magne Olsen

Overmester